5 kanałów na Youtube, które pomogą Ci w nauce angielskiego #part1

Serwis Youtube powstał w lutym roku pańskiego 2005. Od tego czasu pozwala on na darmowe umieszczanie oraz oglądanie filmów w internecie. Założycielami serwisu są trzej byli pracownicy znanej wszystkim firmy PayPal, którzy we śnie doznali wizji Utopii, świata, w którym ludzie bez żadnych ograniczeń będą mogli umieszczać w internecie filmiki głoszące piękne przesłania i idee…

Nie. To nie jest prawda.

 

Jeden z założycieli strony Youtube przyznał się, że pomysł powstania strony zrodził się 2004 roku podczas Super Bowl, kiedy to Janet Jackson, całkowicie przypadkowo, pochwaliła się jedną ze swoich piersi wielomilionowej publiczności zgromadzonej na stadionie oraz przed telewizorami. Osobą, którą ominęło tak wiekopomne wydarzenie był właśnie jeden z pomysłodawców Youtube. Nigdzie w internecie nie mógł on znaleźć (nie)szczęsnego zdarzenia, które przytrafiło się biednej Janet i stwierdził, że strona, na której można by się dzielić filmikami takiej i podobnej treści, musi być świetnym pomysłem.

 

…tak. Wiem. Ten Pan spędził pewnie zbyt wiele godzin przed komputerem.

youtube.jpg

Nie zważając jednak na kulisy powstawania serwisu Youtube, jest to teraz druga największa wyszukiwarka na świecie (zaraz po Google). Jest to miejsce pełne skarbów dla uczących się języka angielskiego. Co do tego nie ma wątpliwości.

Być może Cię zaskoczę, ale Youtube to nie tylko nagrania słodkich kotków i ludzi o raczej wątpliwym poziomie inteligencji.

 

Chciałbym przedstawić Tobie pierwsze pięć kanałów, które mogą okazać się niesamowitą pomocą podczas nauki angielskiego. Na pewno warto zwrócić na nie uwagę.

 

1. Rachel’s English 

Rachel zajmuje się głównie nauczaniem wymowy amerykańskiej. Polecam w 100%. Pełen profesjonalizm, fachowe porady. Sam nie zajmuję się American English, ale ciężko przegapić przydatność tego kanału.

Przyznam się, że sam wyłapałem od tej Pani kilka pomysłów odnoszących się do tego jak pomóc uczącym się angielskiego, wypowiadać poszczególne dźwięki i słowa.

 

 

2. Charlieissocoollike

Miły Brytyjczyk z przystępnym poczuciem humour, a dodatkowo wielu rzeczy można sie od niego nauczyć. Odpręż się, wyluzuj i naucz się czegoś przydatnego.

 

 

3. RayWilliamJohnson

Pomimo, że sam za tym gentlemanem nie przepadam, to wypada o nim wspomnieć. Prowadzi kanał, który działa troszkę na zasadach naszego starego ‚Śmiechu Warte‚. Pamiętasz ten program? W każdym odcinku swojego małego show prezentuje śmieszne filmiki odnalezione w otchłani internetu. Dzięki niemu możesz nauczyć się przydatnego slangu ze Stanów Zjednoczonych.

 

 

4. The Readables

Jeśli nie wiesz, co czytać ta Pani na pewno Ci pomoże w wyborze czegoś odpowiedniego. Dodatkowo może nauczyć Cię wielu ciekawych słówek i zwrotów.

 

 

5. British Council 

Tym Państwu na pewno należy się wspomnienie. Polecam szczególnie serię ‚The Five Gentlemen Show‚ – dowcipna, przydatna, można poznać kilka ciekawostek. Na pewno coś z tego wyciągniesz.

 

 

Oto dobrnęliśmy do końca pierwszej listy kanałów na Youtube, które warto oglądać. Mam nadzieję, że zaczerpniesz coś z tej listy i któraś z moich propozycji przypadnie Ci do gustu.

Pamiętaj, że angielski to coś więcej, niż tylko to czego uczą Cię w szkole lub w książkach. Warto o tym pamiętać.

 

Który z poleconych przeze mnie kanałów najbardziej Ci odpowiada?

Podziel się z Nami swoimi ulubionymi kanałami na Youtube, na pewno masz jakieś! Pomóż innym w nauce angielskiego.

 

W wolnej chwili możesz także polubić Nasze dwie strony na Facebooku:

https://www.facebook.com/englishcentric 

https://www.facebook.com/potoczny.angielski

 

2 komentarzy

Zostaw komentarz
  • O żadnym kanale nie słyszałem ale spodobały mi się 1 i 5. 1 najbardziej. Nie interesuje mnie amerykańska wymowa a ta pani zachęciła mnie do jej poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © 2013. Created by Meks. Powered by WordPress.